Zwierzęta hodowlane

 

 

Zwierzęta hodowlane, podobnie jak ludzie, są szczęśliwsze i bardziej produktywne, kiedy żyją

i rozwijają się w komfortowych warunkach.

 

Zastosowanie chłodzenia mgłowego w hodowli zwierząt zmniejsza stres cieplny i zwiększa produktywność.
Chłodzenie mgłowe zapewnia usuwanie stresu cieplnego u wszystkich kategorii drobiu. Powoduje to drastyczne obniżenie śmiertelności ptaków. Nie narażone na stres brojlery chętnie przyjmują paszę i sukcesywnie przybierają na wadze. Nioski produkują więcej jaj, a kury rozrodowe są bardziej aktywne i produkują jaja wyższej klasy.

W świecie trzody chlewnej chłodzenie mgłowe znacząco zwiększa apetyt macior, a to z kolei powoduje zwiększoną produkcję mleka. Korzystają na tym prosięta, zwiększając swoją masę. Zwiększa to również rozmiar przyszłych miotów i pozwala maciorze szybciej osiągnąć właściwą temperaturę ciała. Chłodne otoczenie zwiększa popęd płciowy, wydajność samców i ich zdolność do kopulacji.

Bydło jest również narażone na stres cieplny. Może to mieć wpływ na produkcję mleka, przyrost masy i cykle rozrodcze. Krowa chłodzona rozpylaną mgłą to zdrowe, zadowolone i wydajne zwierze.

KORZYŚCI

 

  • Zwiększona produkcja jaj, mleka i mięsa
  • Redukcja stresu cieplnego u zwierząt
  • Dłuższy okres rozrodczy i większe tempo wzrostu
  • Czystsze i bardziej suche otoczenie
  • Supresja pyłu
  • Kontrola odoru
  • Niższe zużycie wody i energiiSystem chłodzi nie tworząc mokrego otoczenia, ponadto zapewnia stały dopływ świeżego powietrza.

 

 

WIĘCEJ:         Masy       Zdrowia       Mleka       Mięsa      Jaj

 

Łatwy montaż, minimalna obsługa i niskie koszty energii to tylko niektóre zalety systemów mgłowych Klimafogtech. Koszty instalacji i eksploatacji są znacznie niższe w porównaniu np. z klimatyzacją tradycyjną.