Klimatyzacja w firmie

Czym oddychamy w pracy?


 

Modern technologies in businessKażdy z nas wdycha co najmniej 500 litrów powietrza na godzinę (podczas wysiłku fizycznego nawet osiem razy więcej), nie jest więc obojętne, jakiej jakości powietrzem oddychamy. Biorąc pod uwagę fakt, że aż 1/3 dorosłego życia spędzamy w pracy sprawa nabiera szczególnej wagi.

Odpowiednia wentylacja pomieszczeń jest niezbędna zarówno dla zdrowia, bezpieczeństwa i komfortu użytkowników, jak również dla pracy urządzeń. Klimatyzacja poprawia mikroklimat w klimatyzowanym pomieszczeniu, tak więc polepsza komfort pracy. Wybór klimatyzatora powinien być przemyślany. Ważna jest powierzchnia pomieszczenia, ekspozycja na światło słoneczne, ilość oraz kierunek okien i drzwi, ilość przebywających w środku osób oraz wytwarzanie ciepła przez urządzenia elektrotechniczne. Klimatyzatory wykorzystywane są m.in. w biurach, sklepach, hotelach, restauracjach, budynkach użyteczności publicznej, obiektach rekreacyjno-sportowych, serwerowniach. Ze względu na rodzaj/ przeznaczenie pomieszczenia, klimatyzator powinien być odpowiednio dobrany.

Dla każdego obiektu wykonujemy indywidualną wycenę w oparciu o urządzenia różnych producentów, w zależności od potrzeb i specyfiki danego obiektu. Prosimy o kontakt pod numerem Tel +48 77 407 85 16
 
 
 
             
 
 

Poniżej prezentujemy kilka wybranych systemów klimatyzacji.

 

 

Klimatyzatory kasetonowe – są to urządzenia typu SPLIT, które montowane są w przestrzeni sufitu podwieszanego, a zakończone widocznym panelem dekoracyjnym.

Zasada działania klimatyzatora kasetonowego

źródło: Mitsubishi Electric
 

Klimatyzacja kanałowa
Urządzenia przeznaczone do montażu pod stropem (klimatyzatory kanałowe wymagają zabudowy).

 

źródło: Fujitsu

 

Klimatyzatory podstropowe
przeznaczone do montażu pod stropem. Wykonane w obudowie w przeciwieństwie do klimatyzatorów kanałowych.