Szklarnie / centra ogrodnicze


Zastosowanie systemów zamgławiania owocuje ogromnymi korzyściami dzięki utrzymaniu odpowiedniego klimatu.
Systemy nawilżania delikatną mgiełka (Fog systems) odgrywają ważną rolę w utrzymaniu i kontroli klimatu panującego w szklarniach. Pozwalają na utrzymanie właściwej temperatury i względnej wilgotności środowiska w warunkach naturalnej lub wymuszonej wentylacji.

Środowisko wytwarzane przez nasze systemy jest właściwe i odpowiednie dla większości delikatnych upraw (np. hodowla młodych sadzonek, uprawa roślin tropikalnych czy kwiatów) w przypadku, których tradycyjne spryskiwanie nie wchodzi w grę.

 

JAK TO DZIAŁA?

System zamgławiania pracuje pod ciśnieniem 1000 PSI (70 Bar) i jest zaprojektowany, by wytwarzać kropelki wody o średnicy mniejszej niż 5-10 mikronów, które dzięki swoim niewielkim rozmiarom mogą przez długi okres czasu zawisnąć w powietrzu, wytwarzając efekt mgły.

Typowym problemem, z jakim borykają się wszyscy hodowcy jest niska wilgotność względna, a wysoka temperatura.
Poważne problemy pojawiają się, gdy wilgotność w szklarni spada poniżej 30%. Rośliny chorują, hamują wzrost lub w ogóle przestają rosnąć.

W warunkach letnich szybkie parowanie mgiełki ochłodzi szklarnię dzięki zastosowaniu zasady schładzania przez parowanie, w przypadku niskiej wilgotności względnej również nawilży.

W warunkach zimowych system utrzymuje odpowiedni poziom wilgotności zapobiegając dehydratacji powodowanej przez ogrzewanie wnętrza.

 

KORZYŚCI

  • wzrost ogólnej wydajności szklarni
  • przyspieszenie wzrostu roślin
  • utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności
  • odpowiedni mikroklimat o każdej porze roku
  • mniejsze zużycie wody do nawadniania
  • mniejsze zapotrzebowanie na cień
  • uprawa roślin do celów reprodukcji
  • odpowiednie dla podawania środków chemicznych (nawozy, środki owadobójcze)


Współczesny system wytwarzania mgiełki jest idealny dla podawania odżywek, nawozów, etc. i doskonały do wytwarzania perfekcyjnego środowiska.

 

PEŁNA KONTROLA

Systemy zamgławiania Klimafogtech pozwalają na elektroniczną kontrolę środowiska dzięki termostatom, higrostatom i zdalnym czasomierzom.

 

NISKIE KOSZTY SYSTEMU

Bardzo niskie koszty funkcjonowania naszego systemu stanowią ważny czynnik, gdy bierze się pod uwagę nawilżanie szklarni i porównuje z innymi rozwiązaniami kontroli środowiska w szklarni.
Nasze systemy dostarczamy w różnych konfiguracjach lub jako zestawy do własnego montażu z wykorzystaniem prostego rozwiązania opartego na szybkozłączach.
Systemy Klimafogtech zaprojektowano tak, by funkcjonowały przy minimalnych kosztach i wymagały minimalnej konserwacji.